Po pěti letech se vrátí na naše ovály Extraliga družstev v pro naše diváky nejtradičnější podobě, jako závod čtyř družstev. Pokus realizovat soutěž v podobě jaké se jezdí v zemích kde plochá dráha je výrazně dál než u nás, závody dvou družstev proti sobě se nepovedl. Po té, co v loňském roce zbyly v soutěži pouze tři týmy a soutěž nakonec dokončily pouze dva, protože ten třetí na dokončení soutěže prostě rezignoval a tak dochází ke změnám. Soutěž se pojede podle pravidel shodných s pravidly mistrovství světa družstev, známého pod zkratkou SWC. Proti této soutěži najde pozorný divák pouze dvě změny a to, že v týmu musí být povinně junior a každý tým má možnost nasadit k jezdcům základní sestavy jednoho rezervního jezdce.

Kromě tradičních účastníků z Prahy a Pardubic se do soutěže přihlásil opět tým ze Slaného, který loni soutěž nedokončil a po roční odmlce se vrací tým ze Mšena. Pardubický celek nastupuje ve velmi kvalitní sestavě. Už tak tým plný reprezentantů na čele s obhájcem individuálního titulu Václavem Milíkem, Alešem Drymlem a Tomášem Suchánkem pro úvodní závod nejlepší evropský jezdec roku 2014 Martin Vaculík. Smůlu v začátku sezóny má pardubický junior Josef Novák. V přípravě ho opouští jeden motor za druhým a nejinak tomu bylo i ve středečním tréninku, Vzhledem k této kalvárii tohoto nešťastníka, objeví v sestavě na místě povinného juniora, který musí absolvovat tři jízdy Patrik Mikel. Josef Novák se soustředí na důležitý sobotní juniorský závod ve kterém půjde o místa v juniorské reprezentaci. V sestavě Pardubic není ani další člen týmu, který se do sestavy nevešel – Hynek Štichauer, ale na dráhu vyjede. Pro tento závod v barvách AK Slaný. V každém z týmů pardubických soupeřů najdeme velice kvalitní jezdce a to slibuje opravdu zajímavou podívanou. Za všechny jmenujme v barvách obhájce titulu AK Markéta Matěj Kůs, Josef Franc a Zdeněk Holub. Štichauerovými partnery budou především Eduard Krčmář a polská posila Piotr Swiederski. V týmu Mšena najdeme Jana Holuba, Filipa Šiteru, z AK Markéta startujícího juniora Ondřeje Smetanu a ze Slaného přišli Martin Málek a Polák Sebastian Ulamek.

Soutěž startuje tento pátek 17. dubna od 18 hodin v Pardubicích. Vzhledem k tomu, že se letos počítají všechny dosažené výsledky nikdo se nemůže šetřit na dva nebo tři závody. Je tady samozřejmě i nebezpečí, že soutěž bude rozhodnuta dříve a některý z účastníků ji zabalí, ale věřme, že se tak nestane. Tento přístup už tady byl a pro Extraligu to nebylo a nikdy nemůže být to nejlepší. Jenže před námi je první kolo a boje začínají Snad se tedy blýskne na lepší časy.

Extraliga startuje v pátek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *