Závody Flat track, jinak též nazývané americká plochá dráha se pomalu, ale jistě zabydluje na našich plochodrážních oválech. Ve Svítkově se dnes uskuteční závod, který jste měli sledovat již v měsíci dubnu, opatření kolem šíření viru Covid 19 jej však přeložily na dnešní den. Pořadatelé se snažili vyjít v ústrety závodníkům, cestujícím na delší vzdálenost a tak spojili tento závod se zítřejším měřením sil v Divišově. V každém případě Vás jako vždy čekají závody plné předjíždění a bojů během jízd, které trvají o něco déle než klasické jízdy na ploché dráze.

Na startovní čáře nechybí dnes obhájce mistrovského titulu Rakušan Manuel Hagleitner ani naše špička na čele s vedoucím jezdcem průběžné klasifikace Jiřím Krausem. Pro mnohé závod na zdejší dráze poslední přípravou na historicky úvodní závod světového šampionátu v této disciplíně, který je součástí sobotního programu při slavném závodě o Zlatou přilbu právě na tomto stadionu.

V hlavním závodě navíc uvidíte i jednu premiéru na tomto stadionu. Do finále se kvalifikuje deset nejlepších a zbývající absolvují jízdu poslední šance o dvě místa ve finále.

Součástí závodu je jako vždy závod veteránů, v této disciplíně však „vyšším věkem“ disponují stroje, nikoli jejich majitelé.

Začátek závodu je v 17 hodin.

Flat Track v Pardubicích