Václav Milík spolu s Krystianem Pieszczekem dovezli pardubické vesty na nejvyšší stupínek závodu mistrovství České republiky juniorských družstev. Tento šampionát změnil pro letošní rok svůj formát a nejel se jako seriál závodů. O titulu se rozhodlo v jediném závodě, na jehož startu stálo sedm družstev a v něm tři jezdci, kteří budou účastníky finálového závodu mistrovství světa juniorů v Pardubicích na začátku října. Jejich kvalita byla zřejmá a právě oni byli strůjci úspěchů svých družstev. Václava Milíka nepřipravil o bod žádný ze soupeřů, jeho polského kolegu ve službách Pardubic pouze technické problémy ve druhé jízdě. To však pozdější vítěze nemuselo mrzet, protože své největší soupeře ze Slaného a Prahy porazili jednoznačně a po roce vrátili tento titul do Svítkova.

Slánští, kteří titul obhajovali si nakonec druhé místo zajistili díky výbornému výkonu Eduarda Krčmáře, kterého dokázali porazit pouze pozdější mistři republiky. Právě on musel druhé místo svého družstva vybojovat v dodatkové jízdě s pražským juniorem Zdeňkem Holubem. Právě jeho tým dlouho v závodě vedl a první body ztratil až ve své předposlední jízdě, ale nakonec nasbíral shodný počet bodů jako slánský tým a proto rozhodovala o stříbrné pozici jedna jízda navíc.

Pardubické příznivce potěšil i jezdec druhého týmu nasazeného do závodu Josef Novák. Do závodu musel nastoupit sám, protože jeho plánovaný kolega Damian Dabrowski musel po zranění některých svých kolegů z Tarnowa (G. Hancocka a M. Vaculíka jet v Polsku za svůj mateřský klub a Novákovi se jiného partnera nepodařilo na poslední chvíli zajistit. Přesto vybojoval deset bodů a obsadil šesté místo.

Za zmínku stojí to, že závod byl na víc jak půl hodiny přerušen vzhledem k průtrži mračen, ale pořadatelé dokázali trať po dešti znovu připravit a závod zcela regulérně dokončit.

Výsledky: 1. ZP Pardubice 1 (Václav Milík – Krystian Pieszczek) 28, 2. AK Slaný (Eduard Krčmáč – Roman Čejka), 3. AK Markéta Praha 1(Zdeněk Holub – Michal Škurla) oba týmy 23, 4. AK Markéta Praha 2 (Ondřej Smetana – Michael Härtel) 18, 5. PDK Grepl Mšeno (Zdeněk Růžička – Mike Trzensiok) 13, 6. ZP Pardubice (Josef Novák) 10, 7. SC Žarnovica (Patrik Mikel – Patrik Búri) 8.

Junioři Pardubic vyhráli titul

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *