Na pardubický plochodrážní stadion přijíždějí tento pátek 29. srpna naši junioři, aby bojovali ve čtvrtém ze svých šesti soubojů o titul mistra České republiky v této kategorii. Původně se měl po skončení tohoto závodu vyhlásit celkový vítěz této soutěže, ale okolnosti rozhodly o tom, že nového nebo možná staronového (to v případě, že tím nejlepším bude Václav Milík nebo Eduard Křčmář) mistra poznáme až v polovině měsíce října. Závody v Divišově a ve Mšeně totiž byly odloženy a termín stanoven až na měsíce září a říjen.

Průběžné klasifikaci zatím vévodí slánský Eduard Krčmář před Michalem Škurlou a Romanem Čejkou. Pardubickému klenotu a v současné době české jedničce Václavu Milíkovi patří zatím čtvrté místo, ale přiznejme si, že to  je zřejmě jenom proto, že má o závod méně než jeho kolegové, protože vzhledem ke svému závodnímu programu vynechal závod v Liberci. To by mu však v konečné klasifikaci nemuselo vadit, protože jeden nejhorší výsledek (v tomto případě samozřejmě neúčast) se po skončení soutěže škrtne.

V Pardubicích je samozřejmě Václav Milík obrovským favoritem, konec konců patří mu v průběžné klasifikaci mistrovství světa této kategorie třetí místo a je největším favoritem nedělního finále mistrovství Evropy v Rybniku. Právě toto finále způsobilo menší komplikaci pro pardubický závod. Původně se mělo vyvrcholení evropského šampionátu uskutečnit v ukrajinském Rovně a právě kvůli cestě na tento závod pardubičtí pořadatelé uvažovali o přeložení na jiný termín. Politická situace na Ukrajině a z ní plynoucí, podle všech správné, rozhodnutí evropské plochodrážní komise přesunulo toto finále do Polska na dráhu kde je Václav prakticky doma, protože je lídrem tamního klubu. To situaci vyřešilo nejenom v Evropě, ale i pro pardubický závod.

Teď je však před námi závod našeho šampionátu. Milíkovým největším konkurentem by měl být jeho partner ze všech českých národních družstev na klasické ploché dráze Eduard Krčmář. V poslední době je ve velmi dobré formě i pražský jezdec Zdeněk Holub. Do boje o stupně vítězů by mohl zasáhnout Roman Čejka nebo Michal Škurla s Ondřejem Smetanou. Jejich nejvážnějšími konkurenty by mohli být Polák Damian Dabrowski nebo Němec Michail Härtel. Startovní listinu pak kromě několika mladách českých jezdců doplňují jezdci slovenského Speedway clubu z Žarnovice a Rakušan Klein. Z této skupiny jsou pardubičtí příznivci samozřejmě zvědavi na výkon druhého pardubického jezdce Josefa Nováka.

Po absolvováni dvaceti jízd tohoto závodu čekají příznivce ještě další tři jízdy závodu pořádaného na památku bývalého pardubického jezdce Jiřího Marxe. Letos se koná již jedenáctý ročník.

Závod začíná tradičně v 18 hodin, vstupné je jednotné 50 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Startovní listina

1

HÄRTEL Michael DMSB

2

ŠEVČÍK Lukáš AK Markéta

3

DABROWSKI Damian PZM

4

ŠKURLA Michal AK  Markéta

5

KLEIN Jannik ÖAMTC

6

SMETANA Ondřej AK Markéta

7

MILÍK Václav ZP Pardubice

8

NOVÁK Josef ZP Pardubice

9

BURI Patrik SMF

10

ČEJKA Roman AK Slaný

11

MIKEL Patrik AK Březolupy

12

HÁJEK Filip  AK Markéta

13

KRČMÁŘ Eduard AK Slaný

14

TOMKA Michal SMF

15

ČARADA Adam SMF

16

HOLUB Zdeněk AK Markéta
29.8. Mistrovství České republiky juniorů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *