Na plochodrážním stadionu ve Slaném začala závody juniorů letošní klasická plochodrážní sezóna. V pátečním odpoledni se uskutečnil úvodní závod pětidílného seriálu mistrovství republiky juniorů a v sobotu bojovali o první body jezdci v kategorii do 125 ccm a juniorská družstva.

Do bojů o titul v kategorii do 21 let vyjročil nejlépe pardubický Václav Milík. Nenašel žádného přemožitele a závod vyhrál bez ztráty bodu. Za ním skončili domácí jezdci Roman Čejka a Eduard Krčmář.
Druhý den v závodě juniorských družstev byl Václav Milík opět nejlepším jezdcem, protože se však jednalo o soutěž družstev a pražský Olymp s domácím týmem měli vyrovnanější družstva a pardubické družstvo o tři body předstihly. O vítězství mezi nimi rozhodla při rovnosti bodů až dodatková jízda ve které Zdeněk Holub byl lepší Romana Čejky. Zájímavostí závodu bylo, že pardubičtí plochodrážníci se představili ve dvou družstvech. Zatím co s Milíkem jezdila v pátek devátá Michaela Krupičková, v takzvaném volném týmu, který startoval za odsoupivší Liberec pak jezdili David Štěrovský a René Vidner.
Posledním závodem plochodrážního víkendu bylo měření sil ve třídě do 125 ccm. Tady nejvíce bodů vybojoval Filip Hájek před Rakušanem Mikem Jacopetim a Kryštofem Rybářem. Pardubický Josef Novák skončil pátý, Dušan Hllaváček šestý.

Výsledky:
Jednotlivci: 1. Václav Milík (Pardubice) 15, 2. Roman Čejka 14, 3. Eduard Krčmář (oba Slaný) 13, 4. Michal Škurla 11, 5. Zdeněk Holub (oba Praha), 6. Daniel Hádek (Mšeno), 7. Ondřej Smetana (Praha) všichni 10, 8. Stanislav Pouznar (Mšeno),  9. Michaela Krupičková (Divišov), 10. Zdeněk Růžička (Mšeno) všichni 7, 11. David Štěrovský (Pardubice) 6, 12. Michal Průcha (Slaný) 4, 13. Filip Hájek (Praha) 3, 14. René Vidner (Pardubice) 1.

Družstva: 1. Olymp Praha, 2. AK Slaný oba 21, 3. ZP Pardubice 18, 4. Volný tým, 5. PDK Grepl Mšeno oba 12.

125 ccm: 1. Filip Hájek (Praha) 11, 2. Mike Jacopeti (Rakousko) 10, 3. Kryštof Rybář (Divišov) 9, 4. Roman Mady (Plzeň) 8, 5.Josef Novák 4, 6. Dušan Hllaváček (oba Pardubice) 3, 7. Celina Liebman (Německo) 1.

Junioři začali sezónu ve Slaném

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *