Stalo se tak po dohodě s plochodrážní komisí FIM. Po zrušení závodu v německém Schesselu byla ve složité situaci a samozřejmě i závodníci.  Rozhodli jsme vlastně letos již podruhé pomoci v této problematické době našemu sportu a především sportovcům. Ve chvíli, kdy není pořadatel takovéhoto závodu mizí sportovní šance mnoha sportovců. My jsme ještě nalezli volné kapacity a můžeme dokonce i akceptovat původní termín závodu. Možná je to trochu i pomoc fanouškům, protože den před tímto závodem se v Žarnovici jede Challenge do klasické Grand Prix a možnost vidět dva skvělé závody na jedné cestě může mnoho příznivců tohoto sportu lákat.

Možná se mnozí divíte, co budou dělat speciály na dlouhou dráhu v Pardubicích? Samozřejmě i my víme, že patří do Mariánských Lázních. Jenže současná těžká doba žádá i někdy hodně zvláštní rozhodnutí. Víme, že v Mariánských Lázních se hodně pracuje, ale opravit mantinely na kilometrovém oválu, aby odpovídaly současným bezpečnostním předpisům to dá nejenom hodně práce, ale především i obrovské náklady. My věříme, že se na tamní kilometrový ovál závody mistrovství světa brzo vrátí, nemůže se však tak stát v letošním roce.

Závody na kratších oválech nebudou v letošním roce jenom o Pardubicích, ale také o polském Rzeszowu. Prostě jak jsme napsali „Covid doba“ žádá zvláštní činy. My jsme dali na váhu i to, že máme skvělé jezdce této disciplíny a vedle Josefa France našeho Hynka Štichauera, elitní jezdce této disciplíny.

Dvacet pět jezdců bude bojovat o čtyři místa ve světovém finále 2021 a prý se chystá obhajovat své pozice skoro celá světová špička, která nebude mít ve světovém šampionát jasno. Takže věříme v to, že Vás tento závod přiláká a hlavně potěší.

Na závěr jenom konstatování Pardubice se třemi závody mistrovství světa a dvěma mistrovství Evropy od května do října – to je rekord, který asi jen tak někdo v ploché dráze nepřekoná.

 

( Text Petr Moravec, Foto: Petr Makušev )

Long track World Championship – Challenge v Pardubicích