Na dráhu zdejšího stadionu dnes vyjíždějí nejmladší adepti plochodrážního sportu. Pardubický klub se poprvé rozhodl uspořádat samostatně závody dvou nejmladších kategorií. Ve Svítkově se tak představí junioři ve věku od desíti let, kterým učaroval tento sport a budou bojovat o body ve svých kategoriích do 125 ccm a 250 ccm.

V té silnější kategorii se představí navíc i čtyři polští jezdci a lze říci, že to bude nejenom pro naše závodníky, ale i diváky hodně zajímavá konfrontace před evropskými a světovými šampionáty těchto kategorií, které se uskuteční ve druhé polovině měsíce července.

Vzhledem k výsledkům minulého roku hledejme favority v řadách zahraničních jezdců, ale český elitní trojlístek Jaroslav Vaníček, Adam Bednář a Vojtěch Šachl bude chtít zcela určitě tento názor vyvrátit.

Vzhledem k tomu, že se jedná o samostatný závod je připravena pro jezdce po absolvování základního rozpisu a čtyř jízd nadstavba v boji o stupně vítězů do které se kvalifikuje šest nejlepších. Dva přímo do finále, další místa v závěrečné jízdě pak obsadí dva nejlepší jezdci ze souboje jezdců na 3. – 6. místě po dvanácté jízdě. Pardubický klub reprezentuje v těchto závodech Josef Novotný, který byl v úvodním závodě ve Slaném čtvrtý a Jan Hlačina, ten obsadil místo šesté. V Plzni vyhlrál po souboji v dodatkové jízdě Jaroslav Vaníček před Adamem Bednářem. Spolu s nimi na stupně vítězů vystoupil Vojtěch Šachl.

Také ve druhém společně pořádaném závodě má pardubická plochá dráha své zástupce, a to rovnou tři. Zatím co pro Davida Hofmana to bude po zranění a tím pádem vynechání úvodního měření sil premiéra oba další již mají za sebou úvodní závod v Plzni. Dominik Hrbek v něm skončil sedmý a Luboš Hromádka devátý. Závod vyhrál Maxymilian Pawelczak před Oliverem Schmidem a Karlem Průšou. Tady je systém závodu jednoduchý každý jezdec vyjede na dráhu čtyřikrát, v případě bodové rovnosti na prvních třech místech se uskuteční dodatková jízda.

( Foto: Petr Makušev )

Nejmladší adepti plochodrážního sportu v Pardubicích