Před čtrnácti dny začal ve Svítkově letošní šampionát mistrovství České republiky juniorů. Termínový kalendář letošní zvláštní sezóny tomu chce, že se sem mladíci ve středu 11. srpna opět vrací, aby naplnili druhým závodem polovinu letošního seriálu závodů. Začátek závodu je v 17 hodin.

Šampionátu zatím vládne trojice jezdců pražské Markéty na čele s Petrem Chlupáčem, kterému největším soupeřem v úvodním měření sil byl Jan Macek. Z průběžné třetí pozice pak bude útočit loňský mistr Daniel Klíma. Tentokrát to však budou mít všichni o hodně složitější, protože do soutěže se vrací po zranění současná juniorská jednička, účastník letošního finále mistrovství světa této kategorie Jan Kvěch.

Jako velmi příznivý hodnotí výsledek úvodního měření sil v Pardubicích. Protože jezdci domácího klubu příjemně překvapili. Daniel Šilhán se rozjížděl o třetí místo a těsně v závěsu byl i Jan Jeníček. Oba jezdci jsou svým věkem v elitním sextetu nejmladší.

Na rozdíl od úvodního závodu by měla být na startu kompletní šestnáctka jezdců. Kromě Jana Kvěcha se představí po zranění i dva mladíci z kopřivnické líhně. Závodní pole stejně jako před čtrnácti dny doplní nadějní jezdci kategorie do 250 ccm Adam Bednář z pražské Markéty a domácí Josef Novotný.

Samozřejmě víme, startovní pole je nesmírně různorodé, od jezdců dnes již mezinárodní úrovně až po jezdce pro které jsou tyto souboje prvními na plochodrážních oválech. Tak už to v této kategorii bývá.V každém případě to bude pro naši juniorskou elitu poslední příprava před sobotním závodem Mistrovství Evropy družstev do 23 let.

 

( Text: Petr Moravec, Foto: Petr Makušev )

Mistrovství ČR juniorů v Pardubicích