Pardubičtí plošináři v úvodním závodě Mezinárodního mistrovství dvojic v Ljubljani navázali na triumf v loňském ročníku soutěže a ve středu 22. dubna se v 18 hodin postaví ve Svítkově na start už ke třetímu závodu.

Diváci uvidí jezdce sedmi týmů AMD Krško, AMTK Ljubljana a ST Lendava ze Slovinska  slovenský Speedway club Žarnovica, chorvatský Unia Goričan a české týmy AK Markéta Praha a samozřejmě domácí tým. Ke třetímu závodu proto, že v úterý se na pražské Markétě jede závod druhý.

Obhájce celkového prvního místa a vítěz letošního úvodního závodu, ZP Pardubice, bude startovat ve stabilní sestavě Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer.

V ostatních týmech dochází k drobným změnám. Markéta Praha, třetí v průběžné klasifikaci musí nahradit zraněného Michala Škurlu a jeho sestavu tvoří Zdeněk Holub, Ondřej Smetana a velezkušený Josef Franc. Čistě českou sestavu hlásí chorvatský Goričan. Na výpomoc rodině Pavliců, majitelů klubu, přichází Filip Šitera. Jurica Pavlic musí jezdit v Polsku a ostatní jezdci klubu jsou zraněni s Filipem tak bude v Pardubicích závodit Patrik Mikel. Českou stopu najdeme i v Žarnovici kde slovenské juniory doplní Martin Málek.

Největším soupeřem českých dvojic v boji o vítězství bude zřejmě pár ST Lendava ve složení Aleksander Čonda a Žiga Kovačič, kterým patří po úvodním závodu druhá příčka.

AMD Krško: 1. Denis Štojs, 2. Michele Castagna

ST Lendava: 3. Aleksander Čonda, 4. Žiga Kovačič

AMTK Ljubljana: 5. Jernej Pečnik, 6. Nick Škorja, 17. Maks Gregorič

ZP Pardubice: 7. Tomáš Suchánek, 8. Hynek Štichauer

AK Markéta Praha: 9. Zdeněk Holub, 10. Ondřej Smetana, 19. Josef Franc

Unia Goričan: 11. Filip Šitera, 12. Patrik Mikel

SC Žarnovica: 13. Patrik Búri, 14. Martin Málek, 21. Michal Tomka

 

Předseda Jury: Pavel Váňa a rozhodčím je Tomáš Topinka.

Mistrovství čtyř zemí již ve středu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *