Kouzlo raketových startů. Věc, o kterou stojí každý plošinář, a taky věc, kterou v posledních dnech disponuje dvojnásobný mistr republiky Václav Milík. S ním jsme udělali rozhovor bezprostředně po úvodním extraligovém závodě v Pardubicích, který domácí přesvědčivě vyhráli. Hlavním tvůrcem úspěchu a jezdcem závodu byl jednoznačně jednadvacetiletý odchovanec pardubické ploché dráhy, který v pěti jízdách vyválčil 14 bodů.

Máš za sebou první extraligový závod letošní sezóny. Jak nahlížíš na nový staro-nový systém extraligy?

Já jsem tento systém vyzkoušel poprvé, protože před čtyřmi lety jsem ještě byl náhradník a do závodu nenaskočil. Mě se hrozně líbí nejen proto, že jsem udělal 14 bodů, ale hlavně proto, že se víc závodí. Tento systém je atraktivnější pro diváky a taky důležitý pro juniory, kteří nemusí brát na nikoho ohled a učí se závodit se všema.

Jak se ti jevila domácí dráha? Byl jsi rychlý a ztratil si jediný bod. To je slušný výsledek!

Byli jsme tu na tréninku v úterý, zkoušeli nějaké nastavení. Oproti loňsku mám jiný motory, myslím si, že určitě lepší. Zkoušel jsem tu hlavně starty, které mi v Pardubicích nikdy moc nešli. Musím říct, že dnes jsem dobře startoval, a dráha navíc byla suprově upravená, sice tvrdší, ale rovná. Jezdilo se tu parádně.

Když jsme u startů, jak v závodě polské ekstraligy v Toruni, tak v úvodním závodě extraligy české v Pardubicích jsi výborně startoval. Je to o správném převodu, nebo o něčem jiném?

Je to hodně o tom, jak sedíš na motorce. Od loňska jsme navíc začali dělat jinak spojky, nedělali jsme to tak, jak jsme měli. Teď jsem navíc v Polsku okoukal hodně od Macka Janowského a od ostatních, kluků jak startují a jak sedí na motorce. Od té doby se něco změnilo a začal jsem daleko lépe startovat. Vidět to bylo jak v Polsku, tak tady. Jsem s tím spokojený!

Jaké jsou tvoje plány na nejbližší dny a cíle na sezónu?

Co se cílů týče, tak určitě bych chtěl co nejdál postupovat v Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. V těch kvalifikacích bych chtěl postoupit co nejdál, klidně i do celého seriálu. Hlavním cílem je však letos polská ekstraliga, která je o dost těžší než 1. liga. Už ve středu nás čeká trénink ve Wroclawi a o víkendu jedeme do Rzeszówa. Musíme co nejvíc potrénovat, aby to na tyto střelce stačilo.

Poslední otázka na tebe. Jak vidíš naděje Zlaté přilby na umístění v extralize po prvním vyhraném závodě?

Myslím si, že jestli pojedeme v této sestavě, tak určitě vyhrajeme!

V této sestavě určitě vyhrajeme, ví Václav Milík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *