🇫🇷 Marmande 13.07. 2021)

 

V předvečer státního svátku oslav pádu Bastily začal ve Francii seriál závodů, který rozhodne o letošním mistru světa na dlouhé ploché dráze. Závod vzhledem k problémům s deštivým počasím, které se významně podepsalo na stavu závodní dráhy, nakonec skončil dnes krátce před druhou hodinou ranní. Tuto zcela netypickou prodlouženou noc, ve které na dráze po většinu času dominovaly spíše traktory a těžká technika než závodníci, zvládl skvěle český plošinář Hynek Štichauer. Ten se dokázal vyrovnat s těžkou drahou, vyhrál své tři úvodní jízdy a dal základ přímému postupu do finálové jízdy závodu. V této jízdě sice obsadil jinak nepopulární čtvrté místo, ale je to zcela určitě velmi dobrý základ do dalších soubojů o světový titul. Závod vyhrál domácí Dimitri Berge startující na divokou kartu, před dvojicí Holanďanů Romano Hummel a Theo Pijper.
Druhý český zástupce, jeden z nejzkušenějších jezdců finálového pole Josef Franc, neměl svůj den když třikrát jízdu nedokončil a nakonec byl klasifikován na 16. místě.
Seriál pokračuje na konci srpna v polském Rzeszowe a vyvrcholí v září ve francouzském Morizes a německém Herxhaimu.
Ještě než však bude rozhodnuto o letošním mistru světa, čeká světovou elitu této disciplíny závod Challenge 22. srpna v Pardubicích, kde se bude na netradiční dráze bojovat o místa v šampionátu této disciplíny roku 2022.

( Zdroj: Petr Moravec, baansportfansite.nl )

MS na dlouhé ploché dráze 2021