Na pardubický plochodrážní stadion ve Svítkově přijíždí v pátek 25. července historicky nejúspěšnější plochodrážní celek naší nejvyšší soutěže družstev, celek pražské Markéty. Pro domácí tým je to poslední závod základní části soutěže, části, kterou již bez ohledu na výsledek tohoto závodu vyhraje. To mu přineslo přímý postup do finále této soutěže. Dnešní závod však pro většinu jezdců je možná prestižnější než by se mohlo zdát. Tradiční rivalita obou soupeřů slibuje to, že žádný jezdec svůj souboj zcela určitě nevypustí. Pražané letos pojali základní část jako přípravu na finálovou část. Kromě Poláka Chrzanowského se v jejich sestavě neobjevil žádný zahraniční jezdec a domácí jezdci nedokázali své soupeře ať již z Pardubic nebo Slaného výrazně potrápit a obě svá utkání prohráli. Pro závod v Pardubicích tým Tomáše Topinky nenominoval již ani jednoho zahraničního jezdce a přijíždí pouze s českými jezdci v sestavě. Pardubický tým dlouho přemýšlel jakou taktiku nebo lépe řečeno jakou sestavu zvolit, pocit zodpovědnosti k fanouškům tohoto celku, kteří jej v loňském roce dohnali až k titulu mistra republiky, musí pardubický klub za všech okolností nabídnout adekvátní podívanou. Protože s nejširší diváckou základnou u nás nelze hazardovat. Nakonec se proti pražskému soupeři postaví tým, jehož základ tvoří trojice reprezentantů Václav Milík, Aleš Dryml a Tomáš Suchánek. Výborně na své domácí dráze jezdí i Hynek Štichauer a tak je jenom otázka jak si povede zbývající trojice jezdců, zkušený Jaroslav Petrák a mladíčci Josef Novák a Patrik Mikel, pro kterého je start v tomto závodě jeho premiérou v extraligové soutěži.

Proti nim se postaví především největší české hvězdy soupeře Josef Franc a Matěj Kůs. To by měli být hlavní opory týmu, zbývající část družstva má svou sílu především ve své vyrovnanosti. Mladíci Zdeněk Holub a Michal Škurla budou doplněni o zkušenější jezdce Martina Gavendu a Jana Holuba, který zastoupí zraněného Ondřeje Smetanu.

Diváci tak uvidí závod, jaký zřejmě ještě neměli možnost u nás vidět. Už v minulosti se sice utkali dva výhradně z českých jezdců složené týmy, ale po pravdě řečeno tolik kvalitních domácích jezdců v něm nestartovalo. Navíc je si třeba říci, že právě v tomto souboji budou chtít všichni vyvolení manažera Milana Špinky pro úterní závod SWC potvrdit, že do jeho týmu patří a naopak ti odmítnutí, že pochybil. I v tom může být extraligový závod zajímavý.

Pardubický klub cítí tak trochu s diváky, kteří mají Extraligu spojenou se zahraničními hvězdami a tak divákům nabízí tyto závody vybírat plné vstupně. To znamená, že závod nebude k vidění za tradičních sto nebo zlevněných sedmdesát korun, ale za jednotné vstupné 50,- Kč. Děti mají vstup na závody tradičně zdarma. Za stejné vstupné bude možné navštívit i sobotní sportovní program na stadionu ve Svítkově, jehož bohaté menu je sestaveno ze závodu mistrovství České republiky Flat track a juniorském mistrovství ve třídě do 125 ccm doplněné o závod veteránského mistrovství Evropy, které je pořádáno jako 9. memoriál zakladatele závodu o Zlatou přilbu Františka Hladěny.

25. ČERVENCE 2014 – 18 hodin

EXTRALIGA DRUŽSTEV 2014

AMK ZP PARDUBICE – AK MARKÉTA PRAHA

26. ČERVENCE 2014 – 13 hodin

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY FLAT TRACK

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE TŘÍDĚ DO 125ccm

9. MEMORIÁL FRANTIŠKA HLADĚNY

EUROPEAN VETERANS SERIES 2014

Pozvánka na závody 25.-26. 7. 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *