Český jezdec Václav Milík skvěle vstoupil do letošního finále mistrovství světa jezdců do 21 let na ploché dráze. V italském Lonigu obsadil druhé místo a před závody v polském Ostrowě a má své domácí dráze v Pardubicích, kde finále vyvrcholí, má velmi dobrou výchozí pozici.

Milík v celém závodě našel pouze dva přemožitele, zcela bezchybného a v Lonigu skvěle jedoucího Pawlického, který závod vyhrál bez ztráty bodu a v závěrečné jízdě pak v dalším polském jezdci Gomolském. Milík v poměrně dlouhém závodě neztratil koncentraci. Opakovalo se po pádech osm jízd a zvod končil v sobotu krátce před půlnocí. Skvěle startoval a pokud se mu start v jednom případě nepovedl dokáal se ze zadních pozic dostat do popředí. Během celého závodu skvěle fungovala technika a Vašek si tak mohl pochválit práci svého ladiče Bohumila Brhela a mechanika Pavla Fuksy.

„Pawlicki měl dnes výjimečný den, ale věřím, že to nebude v celém seriálu. Dnes jsme tady na něj neměli a to byl celkem třikrát nezaviněně na zemi. Mrzí mne však ztráta v závěrečné jízdě. Odstartoval jsem a před Gomolskim vedl, ale udělal jsem chybu a ty se trestají. No nedá se nic dělat, věřím, že svůj poslední rok v této věkové kategorii bude i nejúspěšnější. První závod se mi povedl a myslím, že chleba se bude lámat především v Polsku. Byl bych rád, abych na své dráze v Pardubicích bojoval o titul mistra světa, to by se mi opravdu líbilo,“ řekl po závodě český jezdec.

Výsledky: 1. Piotr Pawlicki (Polsko) 15, 2. Václav Milík (Česko) 13, 3. Mikkel Michelsen (Dánsko) 11, 4. Kacper Gomólski (Polsko), 5. Mikkel Bech (Dánsko) oba 10, 6. Krystian Pieszczek (Polsko), 7. Jacob Thorssell (Švédsko) oba 9, 8. Lasse Bjerre, 8, 9. Nicklas Porsing (Dánsko), 10. Szymon Woźniak (Polsko) oba 7, 11. Fredrik Engman (Švédsko) 5, 12. Jonas B. Andersen (Dánsko) 4, ..

IMG_3662

Mistrovství světa na ploché dráze jezdců do 21 let – 1. Finálový závod Lonigo (Itálie)