Osud dokáže být proklatě krutý. Nikdo z přítomných členů našeho klubu netušil v úterý odpoledne, že se po skončení tradičního setkání na konci roku loučí s Karlem Pražákem naposledy, protože večer 30. prosince nás náhle navždy opustil.

Dlouholetý člen našeho klubu, bývalý důstojník naší armády, který také několik let působil ve funkci správce plochodrážního stadionu než se vydal na dráhu učitele, později majitele pardubické autoškoly, patřil k jeho výrazným členům. Během svého působení v klubu prošel mnoha funkcemi a pozicemi, ale výrazně se zapsal do dějin Zlaté přilby zejména po změnách ve společnosti po roce 1989, když v roce 1994 ve svých padesáti pěti letech převzal roli ředitele nejstaršího plochodrážního závodu na světě, závodu o Zlatou přilbu. Na této pozici během následujících devíti let svoji prací nejenom udržel, ale spolu s Evženem Erbanem renomé tohoto skvělého závodu pozvedl. I po odchodu z této funkce zůstal klubu nápomocen a spolupracoval s námi až do konce svého života.

Ve čtvrtek 8. ledna ve 12 hodin spolu se zarmoucenou rodinou doprovodíme Karla v pardubickém krematoriu na poslední cestě.

Čest jeho památce.

DSC_0719

Poslední rozloučení s Karlem Pražákem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *