Dámy a pánové,

Zbývá nám absolvovat několik posledních metrů roku 2020. Chýlí se ke konci období, které bude v našich hlavách navždy spojeno s pandemií Covid-19. Pevně věříme, že tak jako se blížíme ke konci letopočtu 2020 tak snad i k vítězství nad tímto problémem.

Přes všechny problémy není za naším klubem tak špatný rok. Dokázali jsme prakticky v poslední chvíli před druhým úderem zákeřné choroby uspořádat náš klenot, závod o Zlatou přilbu. Na začátku roku jsme měli naplánováno uspořádat jedenáct závodů a i když jsme museli oželet ten poslední, závod Macec cup, přesto jsme se mohli do Svítkova nakonec skutečně jedenáctkrát vypravit, protože jsme dokázali uspořádat i závody za pořadatele, kteří neměli naše možnosti.

Byli jsme první místo, kde na jaře letošního roku nejenom začaly vrčet motory, ale také vůbec prvním místem kde se začalo závodit. Ano 3. červen byl tím datem, kdy se poprvé v Evropě seřadili jezdci na startu oficiálního závodu. Pardubický stadion byl také prvním, kde se po předčasně ukončené sezóně na ledové ploché dráze roztočily kola závodů mistrovství světa. Mimochodem Pardubice se třemi závody světového šampionátu a jedním evropským byly místem, kde se závodilo v rámci těchto závodů nejčastěji. Je škoda, že některé závody mohlo sledovat pouze omezené množství diváků. Závod o Zlatou přilbu si zaslouží mít vyprodané hlediště, ale ne s povolenými dvěma tisíci. Ti se skutečně na dvacetitisícovém stadionu ztráceli. Opravdu, tohle bychom neradi opakovali.

Děkujeme všem našim partnerům, těm co nám letos pomohli překonat všechna obtíže a bez jejich ekonomické pomoci bychom nemohli být klubem, kterým jsme. Svoji přízeň nám zachoval i Pardubický kraj a naše město Pardubice. Město, které mezi své čestné občany na konci roku zařadilo našeho šéfa Evžena Erbana.

Členové našeho klubu se opět výrazně podíleli na další modernizaci našeho stadionu. Celá západní tribuna už má nové sedačky, odstranili jsme všechny problémy po kontrole našeho stadionu statikem. Bez obrovského podílu brigádnické činnosti našich členů bychom toho tolik neudělali a ani neuspořádali takové množství závodů. Vedení klubu si je toho vědomo a víme, že nám tuto aktivistickou základnu mohou všichni závidět.

Na závodních oválech to letos sice bylo bez titulů. Naši nejlepší se však prosazovali v evropský i světových závodech. Na začátku roku se Lukáš Hutla poprvé v životě postavil na start finálové závodu mistrovství světa na ledové ploché dráze. Václav Milík do poslední chvíle bojoval o účast v seriálu Grand Prix, byl účastníkem finále mistrovství Evropy a leaderem našeho národního týmu v závodě finále mistrovství světa družstev. Hynek Štichauer se probojoval do seriálu finálových závodů mistrovství světa 2021 na dlouhé dráze. Nestárnoucí Jaroslav Petrák se opět probojoval do finále národního šampionátu, kde Václav Milík obsadil místo druhé a Hynek Štichauer čtvrté. V Extralize, která nebyla dokončena vzhledem k výše uvedeným problémům, jsme obsadili místo druhé. Rozhodla zřejmě neúčast našeho nejlepšího jezdce v úvodním závodě ve Slaném, když musel závodit v Polsku. Pak už náš tým jel výborně a to i za pomoci nové zahraniční posily Andžeje Lebeděvse. Smůlu v podobě zranění měl náš junior Daniel Šilhán, kterému letos opravdu nebyl osud nakloněn a na marodce strávil více času než je záhodno.

Hodně nás také těší to, že po letech převyšuje svým počtem seniory naše juniorská základna. V kategorii do 250 ccm závodili Jan Jeníček, Josef Novotný a z Divišova u nás hostující Jan Hlačina. Na motocykly do 125 ccm pak pravidelně usedali Dominik Hrbek a Marian Jirout když se v některých závodech na start této kategorie postavil i Josef Novotný. Poděkování samozřejmě patří všem, co našim jezdcům připravují podmínky k jejich závodění a přípravě. Především Luboši Vozárovi, ale také Hynku Štichauerovi a Aleši Drymlovi ml., technicky pomáhal otec Jana Hlačiny, také Jan.

Stalo se takovou milou tradicí, že jsme se na konci každého roku v posledních pracovních dnech potkávali při neformálním posezení v prostorách našeho klubu. Letos tomu tak bohužel nebude. Pátý stupeň opatření proti šíření viru Covid-19 nám to neumožní. Tak snad budeme moci udělat přivítání nové sezóny, té která by měla začít v polovině dubna závodem MČR Flat track. Podrobný program se připravuje a snad bude znám začátkem ledna.

Takže ještě jednou, díky všem co mají rádi pardubickou plochou dráhu a byli s námi v roce 2020.

( Zdroj: Petr Moravec )

Rok 2020 v cílové rovince