Komise ploché dráhy AČR rozhodla formou elektronické konference ve věci nominace kzávodům mistrovství světa a mistrovství Evropynaledové ploché dráze následovně.

Česká republika(ACCR)obdrželapo zrušení kvalifikačního závodupro MS na ledové ploché dráze jednomísto přímo v seriálu finálových závodů. Následně jsme také obdrželi jedno místo pro finále ME na ledové ploché dráze. V případě druhého šampionátu jsme však požádali, aby byl vzhledem k tomu, že patříme ke stabilním a poměrně úspěšnýmzemím přehodnocen tento stav.

Podle dříve přijatých a několik let aplikovaných kritérií má právo první nominacenejlepšíúčastníkfinále nebofinálového seriálu daného šampionátuvuplynulém ročníku. Komise toto pravidlo akceptovalaa nominovala do MS 2021 Lukáše Hutlu,který bylnašímjedinýmúčastníkem finálového seriáluvroce 2020.

Pro závodFinále ME na ledové ploché dráze2021pak je nominován Andrej Diviš. V tomto mistrovstvístartovalivroce 2020tři čeští jezdci, nejlepším byl Andrej Diviš a ten máprávo nominace podle výše uvedených kritérií.

Pokud získáme další místo v mistrovství Evropy a uskuteční se závod MČR 2021 získátotodalší místo nejlepší jezdec z MČR 2021. pokud se neuskuteční závod MČR 2021 a Česká republika obdrží další místo má přednost ve volbě Jiří Wildt, druhý nejúspěšnější jezdec v závodě ME 2020.

 

( Zdroj: informace KPD AČR, Foto: Martin Kocek )

Nominace k závodům Mistrovství světa na ledové dráze 2021