Na pardubický plochodrážní stadion přijíždějí naši junioři, aby bojovali ve třetím ze svých osmi soubojů o titul mistra České republiky v této kategorii.

V čele průběžné klasifikace tohoto šampionátu je po dvou měřeních sil ve Slaném a ve Svitavách Zdeněk Holub. Zatím podlehl pouze překvapivému vítězi úvodního závodu Němci Michaelu Härtlovi a v průběžné klasifikaci má náskok tří bodů na Ondřeje Smetanu. Překvapivě až pětibodovou ztrátu má na vedoucího jezdce obhájce titulu Eduard Krčmář. Do konce soutěže je však ještě šest závodů a to znamená, že vše je vlastně teprve na začátku. Vždyť i třeba až desátá příčka na které je Michal Škurla je způsobena tím, že neabsolvoval úvodní závod a vzhledem k tomu, že se jeden nejhorší výsledek škrtá má samozřejmě i on šanci na velmi dobré umístění. Šampionát je letos rozložen do celé sezóny, vždyť kromě srpna se v každém měsíci jezdí jeden závod a kromě Mšena se uskuteční na všech českých drahách.

Junioři mají před sebou po neúspěchu v závodech mistrovství světa možnost reparátu v kontinentálním šampionátu a především v závodech družstev. Je před nimi boj o cestu na finále do Austrálie kde se jede světové finále a kontinentální na domácí dráze v Plzni. To znamená, že každý závod je závodem o místa v těchto týmech. NO a samozřejmě 8, srpna bude znám jezdec, který pojede finále MS v Pardubicích. Divokou kartu udělí pořadatelé stejně jako v minulých letech bez nějakých skrupulí tomu, kdo bude v klasifikaci nejvýše. Takže je zaděláno na velké boje.

Po absolvováni dvaceti jízd tohoto závodu čekají příznivce ještě další tři jízdy závodu pořádaného na památku bývalého pardubického jezdce Jiřího Marxe. Letos se koná již dvanáctý ročník.

Součástí závodu je i měření sil v kategorii do 125 ccm. Také tento šampionát má na pořadu svůj třetí závod. Zatím bez ztráty bodu je na čele šampionátu chabařovický Filip Šifalda, ale pardubický závod je prvním kdy soupeřem naší elity budou nejlepší polští jezdci a právě i to může být lákadlem tohoto závodu.

Začátek závodu ve kterém bude k vidění 35 jízd začíná v 18 hodin.

STŘEDA 17. 6. JE DNEM MISTROVSTVÍ REPUBLIKY JUNIORŮ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *