Po dvou letech pojede Václav Milík v závodě Challenge o 3 volná místa do Grand prix. V pro pardubického odchovance oblíbeném Terenzanu sice Milík nezačal nejlépe, v první jízdě zůstal bez bodu. V následujících čtyřech startech však přišel už jen o jeden jediný a Česká republika tak znovu může živit naději na stálou účast Čecha v cyklu Grand Prix.

O 2 hodiny byl pro déšť odsunut start úvodní rozjížďky terenzánské kvalifikace. Ta byla odstartována až ve 22:00 a mezi první čtveřicí, která měla okusit promoklou dráhu, se nacházel i pardubický rychlík. Těžkou jízdu s Juricou Pavlicem, Fredrikem Lindgrenem a Przemyslawem Pawlickým Milík nezvládl a do parkoviště závodních strojů se odporoučel bez bodu.

Dalším průběhem závodu se však už jezdec Zlaté přilby vezl jak na horské dráze a jeho jediným přemožitelem kromě tří výše zmíněných jezdců se stal pouze v závodě neúspěšný Martin Vaculík. Pro posledního českého zástupce v bojích o Grand Prix znamenal jedenáctibodový zisk čtvrté místo a druhý postup do závodu Challenge v kariéře.

Vítězem závodu se stal Nicolas Covatti, kterého na stupních vítězů doplnili bratři Pawličtí. Poslední tři postupová místa za čtvrtým Milíkem bral Chris Harris, Fredrik Lindgren a Kacper Gomólski.

V ten samý den byl odjet i 2. semifinálový závod kvalifikace do cyklu Grand Prix 2016 v lotyšské Rize. Tam se z vítězství radoval Leon Madsen. Z postupu se v Lotyšsku dále radovali: Andrei Karpov, Kjastas Puodžuks, Oleksandr Loktajev, Linus Sundstroem, Antonio Lindbäck a Maksims Bogdanovs.

Závod Challenge do seriálu GP 2016 se jede 5. září v polském Rybniku, kde Václav Milík 2 roky startoval za tamní celek Row Rybnik a kde získal v loňském roce titul mistra Evropy juniorů.