Naše nejvyšší plochodrážní soutěž družstev dospěla ke svému vrcholu. Začíná Play – Off.

Zatím co jezdci pražského plochodrážního klubu po svém vítězství v základní části vyhlíží svého budoucího soupeře v boji o titul mistra republiky, jezdce AMK Zlatá přilba Pardubice a AK Cereas Slaný čeká ve středu 2. října v pardubicích bitva právě o možnost bojovat s obhájcem titulu o letošní prvenství.

Na rozdíl od finále, kde se bude bojovat na drahách obou soupeřů, tento semifinálový souboj je soubojem o všechno. Ten kdo vyhraje, postupuje do finále.

Domácí celek se sice musí až do konce sezóny obejít bez jedné ze svých opor Lukáše Drymla. Neměla by to však být ta největší komplikace. Vždyť na startovní čáru se postaví v domácích barvách letošní mistr republiky v závodech jednotlivců Aleš Dryml, nejlepší junior naší země Václav Milík, který navíc s dalším z jezdců našeho klubu Hynkem Štichauerem vybojoval i titul ve dvojicích. Tito jezdci spolu s na domácí dráze vždy spolehlivým Tomášem Suchánkem budou navíc podpořeni letošními finalisty Zlaté přilby Matejem Žagarem a Patrykem Dudkem. Slovinec už letos skvělé služby v našich barvách odvádí, pro polského mladíčka, letošního juniorského mistra světa a člena vítězného týmu z mistrovství světa družstev v Praze je to v pardubických barvách premiéra.

„Myslím, že do boje o finále jde naše nejlepší sestava. Pevně věřím, že jsme schopni naše soupeře porazit a prodloužit si sezónu o finálový závod. Vím, že máme nejlepší fanoušky a chceme jim dát dárek v podobě co nejlepšího umístění. Věřte tomu, že naši jezdci odvedou ten nejlepší výkon, který jsou schopni odvést, pokud se to povede tak za týden na shledanou,“ říká manažer týmu Lubomír Vozár.

Do Pardubic však přijíždí velmi kvalitní celek, navíc se v jeho barvách letos podruhé postaví na startovní čáru letošní mistr Evropy a účastník seriálu Grand Prix Martin Vaculík. Ten spolu se Sebastianem Ulamkem tvoří největší sílu tohoto týmu. Tu zcela určitě podpoří i dva nesmírně kvalitní junioři, členové bronzového týmu z letošního mistrovství světa i Evropy Eduard Krčmář a Roman Čejka. Nesmíme zapomenout ani na další dva seniory Martina Málka a Michala Dudka. Ti také dokážou porážet hodně kvalitní jezdce. Poslední jezdec v sestavě Michal Průcha, bude zřejmě nahrazen stejně jako Lukáš Dryml podle pravidla o zastupování zraněného jezdce. To znamená, že si podle pravidel rozeberou jeho jízdy týmový kolegové.

V každém případě všichni očekáváme velkou bitvu, která začíná v 18 hodin a opět mají děti do 15 let vstup zdarma.

STŘEDA 2. 10. – PARDUBICE – SLANÝ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *