Na pardubickém plochodrážním stadionu přes všechny problémy letošního roku už třikrát vyjely na ovál plochodrážní stroje. Hned po uvolnění prvních tvrdých opatření se ve Svítkově začala příprava na pozdní rozjezd letošní sezóny. Možnost přípravy během oficiálních tréninkových jednotek využili nejenom jezdci domácího klubu, ale také další reprezentanti České republiky soustředění v CS MV České republiky. Organizace tréninku je v současných podmínkách sice trochu složitá, je ovlivněna mnoha předpisy a nařízeními, ale zatím se i díky přístupu všech zúčastněných daří vše zvládat bez problémů.

Situace kolem nepříjemností s koronavirem se v naši zemi přeci jenom začíná pomalu navracet k tomu, na co jsme bývávali zvyklí. Sice pomalu, ale přeci jenom alespoň částečně. Jak už bylo konstatováno, zatím bylo umožněno vyjet tréninkově na ovál, začalo se jezdit i na dalších drahách. Během tohoto týdne se začala realizovat myšlenka na zahájení soutěžní činnosti od začátku června.

Vzhledem k tomu, že do České republiky zatím nemohou cizinci, byla zatím na druhou polovinu roku odsunuta soutěž družstev. Proto, aby jezdci dostali možnost pravidelného závodění, rozložila se do čtyř týdnů měsíce června úvodní čtveřice závodů soutěže Přebor. Nový termín dostaly oba odložené závody v Plzni i ve Slaném. Pražský závod jako jediný má svůj původní termín. Soutěž započne závodem, který se uskuteční v Pardubicích. Náš klub uspořádá v červnu závod, který se měl původně jet na jiné dráze, proto během sezóny se Přebor objeví ve Svítkově dvakrát. Poprvé ve středu 3. Června. Závod se uskuteční od 17 hodin. Součástí úvodního závodu bude i měření sil jezdců v kategorii do 250 ccm. Zatím platí omezení účastníků na 100 osob při akci, což by samozřejmě znamenalo, že se závod uskuteční bez diváků v hledišti. Situace se mění však každým dnem a věříme, že tentokrát to bude ve prospěch Vás diváků a budeme moci pustit do hlediště třeba i omezené množství příznivců. Myslíme si, že v hledišti jsme při běžné návštěvě dodržet současné hygienické předpisy a také jsme to na příslušná místa deklarovali. Uvidíme. V každém případě chystáme stream z tohoto závodu. Do té doby se uskuteční ještě tři tréninkové dny. Každou středu.

 

( Text : Petr Moravec, Foto: Petr Makušev )

 

Začneme závodit 3.června