Těsně před ostrým startem letošní plochodrážní sezóny zaplnili členové AMK Zlatá přilba Pardubice restauraci plochodrážního stadionu ve Svítkově, aby při svém jednání vyhodnotili uplynulé období a připravili se na letošní závodní činnost.  Zaplnění těchto prostor nebylo nikterak složité, protože klub má ke dni konání tradiční hodnotící členské schůze více jak 170 aktivních členů a další se během jednání do klubu přihlásili.
Hodnocení minulého roku, z vrcholem v podobě závodu o 70. Zlatou přilbou města Pardubic, bylo jednoduché, nenašla se v podstatě žádná vada na kráse a závod byl důstojným vyvrcholením loňské sezóny. Sezóny ve které pokračovala skvělá spolupráce s městem a krajem do kterých klub přináleží. Klub našel i v minulém roce několik výborných partnerů a věří, že i v jejich uspokojení se spoluprací s tímto klubem. Pokračovala modernizace stadionu a prostředky se našly i na technickou podporu mladých závodníků. Po několika letech mohl sportovní manažer konstatovat navýšení  Sportovní činnost byla ozdobena mistrovskými tituly Václava Milíka a Hynka Štichauera v závodě dvojic a titulem z nejprestižnější české soutěže – Extraligy.
Není proto divu, že celé jednání mělo hladký průběh a vše se neslo spíše ve znamení příprav na letošní sezónu. Ta začíná v sobotu 6. dubna závodem MČR Flat Track a vrcholí v polovině října. Celému programu třinácti závodů samozřejmě vévodí závod o Zlatou přilbu. Ten se uskuteční ve dnech 4. – 6.října a i letošní ročník má v sobě něco zvláštního. Vždyť vznikl v roce 1929 a letos tomu tak bude přesně devadesát let kdy byl korunován první vítěz tohoto skvělého závodu.

 

( Zdroj: Petr Moravec, Foto: Martin Kocek )

Zhodnoceno a připraveno