Žádná jiná soutěž není v českém plochodrážním světě sledována více než Extraliga družstev. Druhá nejdéle pořádaná soutěž na našem území po mistrovství republiky jednotlivců má před sebou druhé dějství. Uskuteční se na pardubickém plochodrážním stadionu a domácí tým do něho půjde jako vedoucí celek soutěže. To proto, že před měsícem na pražské Markétě dotáhl Václav Milík v dodatkové jízdě snažení sebe a svých spolubojovníků k vítězství, Slánští přesto, že v průběhu závodu ztráceli až devět bodů, tak i díky taktice „Joker“ náskok Pardubic zlikvidovali a v poslední jízdě vyrovnali. Proto o vítězství rozhodovala dodatková jízda, ve které Milík slánského Szczepaniaka porazil. Třetí skončil celek AK Markéta. Nejúspěšnější tým historie tohoto šampionátu a obhájce titulu nastoupil sice s výhradně českou sestavou, ale ještě dvě jízdy před koncem živil naději na vítězství. Čtvrtý skončil tým, který složil pro Liberec neúnavně pracující Błażej Skrzeszewski. Zatím má problém se složením týmu, ale až se všichni jezdci uzdraví, bude to tým, který určitě promluví do boje o stupně vítězů jednotlivých závodů.

V každém případě jsou karty pro letošní Extraligu k radosti všech fanoušků opět skvěle rozdány. Doufejme, že kvalitu soutěže potvrdí i pardubický závod, který začíná ve středu 7.6. od 18 hodin.

Pardubický manažer vítěznou sestavu nemění a tak se na start postaví opět Václav Milík, Hynek Štichauer, junioři Matouš Kameník a Jan Jeníček spolu s lotyšskou posilou Andžejem Lebeděvsem.

Zítra do Svítkova na Extraligu družstev