Pardubický plochodrážní stadion bude ve středu 2. července svědkem letošního prvního vystoupení obhájců mistrovského titulu v Extralize. Soutěž zahájil dvěma vítězstvími na drahách soupeřů a vzhledem k dalším výsledkům může tento souboj zatím dvou nejúspěšnějších družstev domácí tým při jeho plném zisku bodů již katapultovat do finále soutěže.

O tom, že manažerovi domácího týmu Luboši Vozárovi je zřejmé, že přijíždí velmi silný celek, svědčí pardubická sestava se dvěma nesmírně kvalitními zahraničními jezdci. Matej Žagar již letos dokázal i vyhrát závod seriálu Grand prix a Patryk Dudek patří k nejlepším jezdcům v Polsku a je jedním z jezdců které má Marek Cieslak ve svém širším výběru na závod SWC v Bydgoszczi. Tyto jezdce doplní zkušené jádro Aleš Dryml, Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer a Jaroslav Petrák. Juniorem týmu bude při své extraligové premiéře Josef Novák. Pardubičtí při tomto závodě plní své slovo, které dali britskému Poolu s tím, že v základní části Václava Milíka při kolizi termínu uvolní a nechají na britských ostrovech. „Slaný je sice nesmírně kvalitní tým a dokázal to na domácí dráze, kde nás trápil v pěti lidech v celém utkání. Na domácí dráze však s Žagarem a Dudkem jsme favoriti a i já věřím, že to můj tým dokáže. Vaškovi starty v Anglii přinášejí mnoho zkušeností a já věřím, že se nám tento krok zejména pro finálovou část vyplatí.“

Slánský manažer Milan Mach přijíždí prakticky s tím nejlepším co má k dispozici. Sebastian Ulamek patří dlouhodobě k nejlepším zahraničním jezdcům v naší Extralize a Jakub Jamrog potvrdil své kvality v posledním závodě Slaného s pražským Olympem. Při velmi dobré formě Eduarda Krčmáře a zlepšujících se zbývajících členů středočeského týmu je zřejmé, že lze očekávat velmi vyrovnaný závod. Což při bitvě o vítězství a přímý postup do finále je tou nejlepší pozvánkou pro příznivce.

Začátek je ve středu tradičně v 18 hodin a mládež do 15-let má vstup na tyto závody tradičně zdarma.

Sestavy družstev:

 

AMK ZP PARDUBICE

1. DUDEK Patryk

2. DRYML Aleš

3. SUCHÁNEK Tomáš

4. ŠTICHAUER Hynek

5. ŽAGAR Matej

6. PETRÁK Jaroslav

7. NOVÁK Josef (J)

 

AK CEREAS SLANÝ

8. JAMROG Jakub

9. MÁLEK Martin

10. KRČMÁŘ Eduard (J)

11. DZIATKOWIAK Piotr

12. ULAMEK Sebastian

13. ČEJKA Roman (J)

14. HOLUB Jan

 

 

2.7. Extraliga Pardubice – Slaný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *