Dvě historicky nejúspěšnější družstva naší historie vstoupí ve středu 9. října na pardubickém plochodrážním stadionu ve Svítkově do poslední etapy bojů o nejprestižnější český plochodrážní titul. Pardubice zvládli minulý týden semifinálový závod se silným celkem ze Slaného a potřetí za sebou se probojovali do finále této soutěže, Před pěti měsíci právě s tímto soupeřem soutěž začínali a po remíze v Praze na domácí dráze svému soupeři velmi těsně podlehli. To prakticky rozhodlo o tom, že pražský Olymp vyhrál základní část soutěže a pardubické jezdce tyto výsledky odsoudili k bojům o semifinále Play-off. Ti tuto situaci zvládli a již jeden závod před koncem základní části soutěže měli jisté druhé místo. Po semifinálovém závodě, který se jel na jedno jediné vítězství je před námi finále. To se uskuteční na drahách obou finalistů. Na rozdíl od loňského roku se začíná v Pardubicích a končit se bude v neděli na pražské Markétě.

Na rozdíl od prvních dvou měření sil v letošní sezóně nastupují pardubičtí jezdci se dvěma zahraničními jezdci v sestavě. V loňském roce právě dva cizinci v barvách pražského Olympu rozhodli o jeho titulu, vždyť vybojovali ve finále 58 bodů z 96 které Pražené ve finále získali. I letos jsou jejich zahraniční jezdci hlavním stavebním kamenem k vítězství v jednotlivých závodech. Ve středu má samozřejmě v sestavě opět dva hvězdné jezdce a to strůjce jejich úspěchu v prvním měření sil ve Svítkově Australana Troy Batchelora a Dána Petera Kildemanda. Letošní Extraligu však na rozdíl od loňského roku nemohou vyhrát pouze zahraniční jezdci a tak musí Tomáš Topinka spoléhat na to, že Josef Franc, Matěj Kůs, Martin Gavenda a junior Zdeněk Holub přidají k jistě vysokému bodovému zisku zahraničních opor důležité body. V sestavě je napsán i zraněný Richard Wolff, ale ten je pouze veden jako

Pardubický tým nemění vítěznou sestavu a tradiční česká kvalita držitelů letošních mistrovských titulů Aleš Dryml (seniorský šampión), Václav Milík (juniorský mistr), Hynek Štichauer (spolu s Milíkem vítěz mistrovství republiky dvojic) a Tomáš Suchánek je silná sama o sobě i když se musí vyrovnat se skutečností, že od poloviny června chybí v sestavě zraněný Lukáš Dryml. Ten bude chybě i v závěrečných závodech. V sestavě sice napsaný je, ale jeho jízdy si rozeberou v souladu s pravidly o hostování jeho již zmínění í kolegové. Těmi budou v úvodním pardubickém finále i letošní finalisté Zlaté přilby Slovinec Matej Žagar a Polák Patryk Dudek.

„Je před námi vrchol sezóny. Doufám, že se nám vyhnou pády, které nás poslali na druhé místo v loňském roce a také, že se nám nepostihnou žádné defekty. Pokud nás soupeř pokoří, ať je to proto, že byl lepší a ne proto, že měl více štěstí. Stejně do tohoto boje jdeme i my. Věřím, že v našich barvách jede to nejlepší co mám k dispozici a byl bych velmi rád kdyby jsme v neděli byli tím týmem, který pozná pocit vítězů. Důležitý krok však musíme udělat už dnes. Už kvůli našim příznivcům, kteří jsou zcela určitě těmi nejlepšími u nás a myslím, že i v Praze budeme mít domácí prostředí,“ říká pardubický manažer Lubomír Vozár.

Začátek středečního závodu je tradičně v 18 hodin.

FINÁLE PLOCHODRÁŽNÍ EXTRALIGY STARTUJE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *