Stalo se již skoro tradicí, že poslední plochodrážní závod sezóny sledující diváci na stadionu ve Svítkově. Nebude tomu jinak ani v letošním roce. Původně měl být tím posledním závodem tradiční Macec cup, ale vzhledem k tomu, že závody tohoto poháru byly letos vzhledem k pandemickým problémům zrušeny bude toto tradiční měření sil na  konci sezóny nahrazeno jiným, ale určitě hodně zajímavým závodem.

Polská společnost NICE je již několik let jedním z předních partnerů ploché dráhy u našich severních sousedů. Nedílnou součástí jeho podpory je i spoluúčast na organizaci juniorských závodů, které nesou v názvu právě jméno společnosti. Po vzájemné dohodě s naším klubem a samozřejmě i reprezentanty České republiky dochází k tomu, že nejlepší jezdci této soutěže, všichni víme, že nejlepším být v juniorských soutěžích v Polsku není nic jednoduchého, se utkají s juniory naší země. Českou republiku budou reprezentovat jezdci z kategorie do devatenácti Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Daniel Šilhán a dva jezdci kteří by do šampionátů této věkové kategorie mohli naskočit příští rok Jan Jeníček a Jaroslav Vaníček. Podle vzájemné dohody bude každý z juniorských týmů mít svého kapitána z kategorie seniorů. Tím českým bude Václav Milík, pro kterého shodou všech okolností bude tento závod teprve druhým setkáním se svými příznivci na domácí dráze.

Polský NICE tým je tak trochu mezinárodním týmem. Původně měl být elitním seniorem Brit Robert Lambert, ale nečekaný úspěch britského týmu v letošním Speedway fo Nations ho nutí zůstat o víkendu na britských ostrovech. Místo něho však polská společnost okamžitě nominovala stejně kvalitního jezdce, je jím Lotyš Andžejs Lebeděvs, lotyšský jezdec, který přivedl svůj tým do finále letošního světového šampionátu a mimochodem jeden z šesti nejlepších jezdců polské 1. ligy.

Závod začíná ve 13 hodin, vyvrcholí speciální jízdou čtyř nejlepších o ceny věnované společností NICE a po jeho skončení předpokládáme, že budou moci diváci nejenom přímo do parkoviště závodních strojů, ale i na dráhu při závěrečné hodince volného ježdění po dráze našeho stadionu.

                                                    ČESKÁ REPUBLIKA
9. MILÍK Václav
10. JENÍČEK Jan
11. CHLUPÁČ Petr
12. VANIČEK Jaroslav
13. KLÍMA Daniel
14. ŠILHÁN Daniel


   NICE POLSKA RACING TEAM
1. LEBEDĚVS Andžejs
2. SZOSTAK Sebastian
3. JUHNO Artjems
4. KRAWCZYK Jakub
5. PRZYJEMSKI Wiktor
6. GRZELAK Kacper
Poslední závod plochodrážní sezóny 2021