Dnes se představí na dráze plochodrážního stadionu v Pardubicích především jezdci kategorie Flat track. Uvidíte závod šampionátu, který měl v dubnu letošního roku sezónu otvírat. Vzhledem k problémům s pandemií Covid 19 se tak nestalo a tento závod je nyní až tak devátou zastávkou této disciplíny v boji o nejlepšího jezdce České republiky, mistrovství pak vyvrcholí zítřejším závodem ve Svitavách.

V kategorii FT 1 vládnou jezdci, pravidelní účastníci seriálu mistrovství světa. Před dnešním závodem je v čele Jiří Kraus o dva body před Ervínem Krajčovičem. Třetí je Ondřej Svědík a čtvrtý Kamil Peuker. V boji o třetí příčku je rozdíl tří bodový. Ještě vyrovnanější je situace v kategorii Classics, kde Radek Bednář a Jiří Mikšovský mají shodný počet devadesáti bodů. Pohárovou kategorii Veterán již ovládl Jaroslav Franců, kterému prvenství již nikdo nemůže vzít ani teoreticky.

Součástí závodu je i šesté měření sil v kategorii juniorů do 250 ccm. Adam Bednář má zatím v čele sedmibodový náskok před Vojtěchem Šachlem, ale před námi jsou dnešní a příští sobotu závěrečné závody. Takže nic není rozhodnuto.

Závod se samozřejmě uskuteční při akceptaci všech nařízení Ministerstva zdravotnictví. Začátek první jízdy je v 17 hodin, obvyklé vstupné bylo sníženo na 70 Kč.

 

Předposlední závod roku ve Svítkově